Реконструкція вул. Тельмана м. Сміла

Реконструкція вулиці Тельмана м.Сміла

Рік проектування – 2006 р. В процесі будівництва.

Архітектор Литвин О.І.

В середині XIX ст. серед безлічі заплутаних провулків від центру містечка до цукроварень і економій графів Бобринських пролягли рівні широкі вулиці. . Згідно з картою упорядника Івана Яковича Дорога-невського (1893), у містечку було 4 бульвари, 47 вулиць і 7 провулків. 1926 року кількість усіх вулиць і провулків складала сотню. їх довжина сягала 49,9 км. Сьогодні у Смілі 391 вулиця. Вулиця Тельмана пролягла від вул. Свердлова до вул. Дзержинського. У XIX ст. отримала назву Мостової, мабуть, тому, що іі першу в містечку вимостили бруківкою, зробили широкі тротуари з білої цегли. На кожній цеглині було викарбовано “Ю.З.” (клеймо Південного заводу).
На сьогоднішній день вулиця Тельмана – це одна із не багатьох вулиць центра м. Сміла, що має значний містобудівний потенціал, де можливо безболісно для транспортного руху створити пішохідну зону.
Запропонована проектом архітектурно-планувальна структура центральної пішохідної зони сформована, виходячи із принципів формування подібних зон з урахуванням специфіки містобудівних умов території, на якій вона розміщується.
Проектом передбачено проведення диверсифікації дисонуючих об’єктів з метою формування цілісного культурно-ділового центру міста. Це безумовно приведе до зменшення питомої ваги житлового використання існуючих будівель та розширить їх громадське використання.
Пропозиції по об’ємно-планувальної організації центральної пішохідної зони,
що проектується, направлені, з одного боку на її акцентування в структурі міста і створення її просторових орієнтирів, а з іншого боку, на формування в середині неї цікавих і різноманітних просторових ситуацій і вражень.
Даним проектом передбачено проведення комплексного благоустрою, озеленення, декоративно-монументального і світлового оформлення центральної пішохідної зони.

All yes_5

All yes_4

All yes_3

All yes_1

All yes 2

Реконструкція вул. Тельмана м. Сміла: 1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.